Nezařazené

Začít se dá i s obyčejnou chůzí

Pohyb by se měl stát základem vašeho zdravého přístupu k životnímu stylu. Pokud ho máte nedostatek, tak budete trpět nejen nadváhou, ale také různými onecněními, které vám ke spokojenému životu skutečně neprospějí. V podstatě i malá procházka se počítá. Nejlepší je pomalu si naordinovat stoupající zátěž a tak si svoji malou procházku prodlužovat na delší a vůbec nebude na škodu si chůzi proložit mírným během. Kondice se začne pomalu zlepšovat a s tím se začne podstatně měnit vše. Tvarování postavy, skvělá nálada a zpestření běžného životního stylu. Je možné, že se dostaví stereotyp a přestane vás to bavit, protože jste pořád sami. Existuje tu řešení.
pes na cestě

Běží šest nohou najednou

Sport, který bude vcelku zážitkem a nikdy nebude nudit, se jmenuje dogtrekking a canicross. Také potřebujete k němu kolegu nebo kolegyni, který to bude provozovat s vámi. Nejedná se o člověka jako takového, ale o vašeho zvířecího kamaráda. Pokud máte doma pejska, tak stejně s ním musíte chodit na procházky, vyzkoušejte něco víc. Oba dva budete mít z pohybu radost a vy prakticky nebudete na sportovní výkony nikdy sami.
Dogtrekking – procházky si zpestříte tím, že si pejska přivážete k sobě v místech vašeho pasu, odborně se to nazývá běhání v zápřahu. Potřebujete si na tento druh sportu zakoupit speciální postroj s pružným vodítkem. Budete tak propojeni a získáte nejen chuť k pohybu, ale také sílu a dokonce rychlost. Zpočátku budou skutečně následovat pouhé vycházky, ale později vás to bude nutit vyzkoušet něco víc a to bude běh. Přijde to úplně přirozeně, bez nějakého přemlouvání nebo nucení.
Canicross – je to sport, kde běháte se svým pejskem, který vás nebude omezovat v pohybu, ale také nebude ohrožovat ostatní lidi. Ale i na druhou stranu ani vy nebudete svým během omezovat pejska. Tvoříte totiž propojený tým a tím oba dva získáváte správnou kondičku. I totiž zvířecí mazlíček potřebuje dostatečný pohyb k zdravému růstu a kondici.
černý pes
Jak na to?
1.       Pokud začínáte, tak si nejprve zvolte kratší trasu, kterou bezpečně zvládnete. Terén je dobré si nejdříve zmapovat a možná i projít rychlou chůzí. Potřebujete postroj, s kterým se propojíte se svým miláčkem.
2.       Postupně přecházíte z rychlé chůze na pomalý běh a korigujete si další pohyb. Intervaly běhu samozřejmě prodlužujete.
3.       Postupně uvidíte výsledky, že vše probíhá velmi přirozeně a posléze zjistíte, že běžíte i delší trasy.