Nezařazené

Řidičák v šupleti

Život bez vlastnictví řidičského průkazu je dnes téměř nemožný. Dokonce i zaměstnavatelé tak trochu počítají s tím, že umíte řídit auto. Z toho, že si dnes dělá řidičák téměř každý, je jasné, že se nám provoz na silnicích neustále zahušťuje. A to budí v některých řidičích strach, který se mění až ve fobii. Je to jako začarovaný kruh. Člověk si pořídí řidičák, pak nějaký čas neřídí a nakonec zjistí, že mu asi ten jeho pracně získaný řidičský průkaz zůstane ležet ve stole napořád. Pro tyto případy se doporučují kondiční jízdy, které s Vámi bude absolvovat zkušený instruktor. Někdy se ale ten strach překonává opravdu jen těžko. Postižení popisují svůj strach jako opravdu nepříjemný stav. 
nákladní automobil
·        Bolesti hlavy.
·        Sucho v ústech a krku.
·        Třes nohou a rukou.
Zkrátka není možné v takovém stavu usednout za volant.

Budou řidiči ohleduplní?

V poslední době stoupá i agresivita některých řidičů. Zážitek s nějakým takovým „vybrzďovačem“ pak může definitivně rozhodnout o tom, že volant už nikdy vystrašený řidič nevezme do ruky. Lidé, kteří si nechtěně vybudovali podobnou fobii z držení volantu, mají dokonce i úzkostné sny na téma řízení automobilu.
§  Mnohdy se jim zdává o tom, že jejich automobilu selhaly brzdy.
§  Někdy také o tom, že zoufale potřebují zaparkovat a není kde. A za nimi se tvoří dlouhá kolona.
zadní světla vozů
Ale někteří mají i příjemné sny o řízení automobilu. Takovým snem je ten, kdy jsou na silnici jen oni sami, a tak se cesta stává neskutečně příjemnou. Co dělat, když se bojíme usednout za volant? Možná, že by to měli řešit ti, kteří jsou na druhé straně pověstné barikády. Pokud ty slušné řidiče ti druzí naprosto otráví, tak riskují, že nakonec zůstanou na silnici jen ti agresivní, mezi nimiž bude kličkovat několik odvážlivců. Ale to už vypadá jako scéna z nějakého nepovedeného filmu o budoucnosti světa.