Nezařazené

Květiny do bytu

Květiny v bytě, v domě, v kanceláři, na chodbě budovy nebo v jakékoli jiné místnosti vytvoří příjemnější atmosféru. Hned vše působí útulněji, domáčtěji a svěžeji.

Pokud i vy chcete změnu interiéru, nemusíte hned nakupovat drahé obrazy a vázy. Mnohdy stačí obyčejná květina a velký efekt změny interiéru je na světě.

Jakou květinu vybrat?
Je třeba si rozmyslet, jak často budeme moci květinu zalévat, jestli máme za sebe náhradu, pokud odjíždíme často pryč. Pokud trávíme polovinu roku na služebních cestách a bydlíme sami, květinu do bytu bychom nedoporučovali. Jen málokdo bude ochoten vám denně zalévat váš květinový háj v bytě, ve kterém půl roku sama nejste. Dále je třeba si rozmyslet výběr květiny podle světla, které jí můžete nabídnout. Není dobré přijít jen tak bez rozmyslu do zahradnictví/květinářství a koupit květiny jen proto, že se vám líbí. Ne každé květině dokážete dát to, co potřebuje.


Květiny do tmavších míst

Květiny do tmavších míst samozřejmě také potřebují světlo. Jen těžko nám bude jakákoli květina přežívat v nejtmavším koutě domu. A jen těžko bude žít jen s občasným umělým osvětlením. Světlo potřebuje každá rostlina, některá méně, některá více, ale bz světla se neobejde žádná. Málo náročné na světlo jsou například tyto květiny:
·         Fíkus
·         Kapradí
·         Pralesovité rostliny
·         Popínavý břečťan
·         Ševcovská palma
·         Aj.


Květiny, které potřebují hodně světla

Tyto květiny potřebují ke svému životu hodně světla. Ideální je jejich umístění na okenní parapety nebo do jejich blízkosti. Pokud na ně může jít světlo z několika oken současně, budou nejspokojenější. Pozor ovšem na ostré přímé sluneční záření, které snese jen málokterá květina.
·         Azalka
·         Mučenka
·         Begónie
·         Asparágus
·         Opuncie
·         Oleandr
·         Orchidea
·         Aj.


Květiny pro čistění vzduchu

Existují dokonce rostliny, které jsou pro nás velice zdravé a čistí náš vzduch. Dokáží vzduch zbavit toxických látek. Jsou to:
·         Palma Areka
·         Tchýnin jazyk
·         Lopatkovec
·         Gerbera
·         Fíkusy
·         Aloe vera