Produkty

Výživné nápoje jako náhrada jídla?

Vždy velmi záleží na situaci a na konkrétním produktu. A to samé platí i v případě, že chcete náhradu jídla koktejly, které často velmi dobře chutnají, jsou sladké, mají příjemnou krémovou chuť a máte pocit, že do sebe dostáváte něco zdravého.

Pokud nějaký takový koktejl chcete konzumovat, vždy si důkladně přečtěte složení. Na něm bezpečně poznáte, zda se jedná o zdravý a výživný produkt, či nikoliv. Pokud uvidíte na prvním místě věci jako cukr nebo glukózový sirup, takový výrobek pro vás rozhodně nebude ten pravý. Ideální je, pokud se takový nápoj zakládá na proteinech neboli bílkovinách. Bílkoviny mají velký sytící efekt a díky tomu vás dokáže i tekutá strava poměrně spolehlivě zasytit.

koktejly

Takové nápoje se dají koupit hotové, či jako směs na přípravu. Většinou si je můžete rozmíchat s mlékem nebo vodou, podle toho, co více preferujete. Pokud máte proteinovou směs, je také možné ji přidat třeba do tvarohu nebo jogurtu, a vytvořit si tak bílkovinovou bombu.

Měly by se tyto nápoje ale používat jako náhrada jídla?

Určitě není vhodné, abyste pětkrát denně konzumovali výživný nápoj jako náhradu jídla a už vůbec ne dlouhodobě. Člověk je tvor, který potřebuje potravu kousat, žvýkat a procvičovat si tím obličejové svaly a chrup. Pokud bychom tyto věci dělat přestali, svaly nám ochabnou a zuby ztratí své zdraví. Navíc jakkoliv dobrý výživný nápoj vám nenahradí pestrost stravy. A řekněte si sami, měli byste z takového jídla požitek? Protože jídlo má být i radost.

nápoj

Použijte tyto výživné nápoje, pokud potřebujete rychle doplnit kalorie, bílkoviny nebo nestíháte řádné jídlo, a potřebujete ho nahradit něčím za chůze. Velice fajn je tuto alternativu využít i v práci, pokud nemáte možnost se normálně najíst kvůli prostředí, množství práce a podobně. Pak jsou takové nápoje mnohem rozumnější volbou než například čokoládová tyčinka.