Technika

Očekávaná novinka je tady. Znáte 3D pera pro ruční tisk?

3D tiskárny zná dnes už většina lidí. Po 3D tiskárnách se začínají, ale objevovat 3D pera. Co si, ale máme pod tím představit? Co je tedy to 3D pero? V podstatě se nejedná o nic složitého. Základní princip je v podstatě jednoduchý. Za horní (zadní) stranou 3D pera je malý otvor, kterým se do něj dostává klasická ABS náplň. Z toho tedy jasně vyplívá, že otvorem navedete strunu požadované barvy, která je okamžitě v útrobách pera převedena do tekutého stavu. K tomu slouží tavný hrot. Poté můžete přejít přímo k samotné tvorbě. Na vhodnou podložku či papír nanášíte roztavenou plastovou hmotu s 3D pera, která okamžitě začne tuhnout do původního stavu před roztavením. 
bílá raketa

Na podložce tedy vznikají vámi vytvořené 2D obrazce. Můžete tedy tvořit, co vás zrovna napadne, například geometrické obrazce atd. V momentě, kdy ale začnete tyto 2D obrazce spojovat dohromady, tak se dostáváte do 3D dimenze. Co vytvoříte je čistě na Vás. Někteří zkušení uživatelé jsou schopni vytvářet touto technikou úchvatné objekty, které vypadají jako skutečné (zmenšeniny letadel atd.). Pokročilejší uživatelé mohou zkusit dělat 3D objekty rovnou, jelikož hmota bude souběžně tuhnout a vy nemusíte čekat. Je to sice náročnější, ale zase o to víc to rozvíjí vaši kreativitu a jemnou prostorovou motoriku. Díla vytvořena tímto způsobem mohou být velmi zajímavá.
dílky puzzle

3D pero je perfektní dárek pro starší děti, které si s ním nejen, že krásně vyhrají, navíc si zlepší své motorické schopnosti. Na trhu se nyní vyskytují 3D pera více výrobců. Pokud máte zájem o české výrobky, tak vás může potěšit pero 3Dsimo, které má velmi kladné hodnocení mezi uživateli co se týče jeho vzhledu. Mezi další přednosti patří zpracování a další funkce. Mezi další zahraniční značky patří například americký 3Doodler. Za zkoušku nic nedáte a cena je příznivá.