Technika

Součástí naučného centra Světa techniky je i Dětský svět

Pokud máte děti předškolního věku, navštivte s nimi expozici Dětský svět. Je určen pro děti ve věku od dvou do šesti let. Dětem se v něm bude určitě líbit. Jeho součástí jsou:

Pohádkový les – je pojat napůl jako pohádka, napůl bojová hra. Formou jednoduchých úkolů se tu děti učí používat své smysly. Jako v každé pohádce tu nechybí poklad, kterým je odměněno dobro. A zlo je po zásluze potrestáno.
Vstup dětí do Dětského světa
Bludiště– učí děti orientaci v prostoru, překonávání různých překážek, šplhu, plazení či klouzání do neznámých zákoutí. Učí je zdokonalovat koordinaci pohybů a překonávat vlastní obavy a strach.
Prohlídka Světa techniky
Farma– expozice, ve které se městské děti dozví, jaké rostliny a plodiny rostou v jejich okolí, kolik péče vyžadují domácí zvířata, čím se živí. Mají tu možnost zasadit či okopávat zeleninu Nebo sklízet ze stromu jablka.
Autoservis– bývá častým cílem malých kluků. Expozice nabízí nejen hru na řízení a jízdu autem, ale mohou si tu vyzkoušet práci automechanika. Pomocí nářadí tu mají jedinečnou příležitost prozkoumat mechanické principy auta. Učí se trpělivosti a potřebné zručnosti při těchto činnostech.
Vodní svět– bývá nejvíce navštěvován v letních měsících, kdy už jenom pohled na vodu přináší osvěžení. Na soustavě vodních cest tu děti mohou sledovat koloběh vody v přírodě. Seznámí se s vodními stavbami, jako jsou přehrady, proudové spirály, vodotrysky, mlýnice či pumpy.
Dílna– ta obsahuje nejen základní vybavení, jako je kladívko, kleště či šroubovák. Vybavena je i moderními technickými stavebnicemi, na kterých si mohou děti vyzkoušet svoje dovednosti. Kreativní dílna, která je součástí, umožňuje z připravených materiálů vytvořit dílko podle vlastních představ.
Divadélko– umožní dětem společně s rodiči být diváky představení. Nebo se mohou zapojit do jejich dramatizace. Pro malé umělce je připravena šatna, ve které se mohou převléct do připravených kostýmů. Nebo si vypůjčit loutku či maňáska na vlastní ztvárnění.