Nezařazené

Domov, bydliště i místo, kde je nám dobře

Domov je tam, kde žijeme a kde se cítíme dobře, kde máme rodinu. Někdo však bydlí sám a své nejbližší má daleko, pro takového člověka může být domovem současné bydliště. Záleží, co si pod tímto pojmem představíme. Podstatné je to, že většina z nás chce, aby se na tomto místě cítil člověk dobře, aby se sem rád vracel a alespoň na chvíli si zde odpočal od starostí.

Každý z nás preferuje něco jiného. Máme rádi různé styly, různé barvy, různé materiály. Vlastní domov si tedy každý vybavuje a tvoří podle svých představ, které se člověk od člověka liší. Co jednomu přijde krásné, druhý absolutně zamítne a naopak. Většina z nás ale chce mít domov útulný.

Co činí domov útulným

Co tedy dělá náš domov útulným? Především různé předměty nebo drobné detaily. Podívejte se na pár tipů, které třeba vám pomohou učinit bydliště útulné. Pro mne osobně jsou to věci, bez kterých si domov představit neumím a přišel by mi chladný a neosobní.

Polštářky. Od malička miluju různé polštářky, dá se na nich sedět na zemi a hezky se do nich zabořit a relaxovat. Nejlépe však vypadají na sedačce, hezky uspořádané. Samozřejmě je ideální, když jsou celkově sladěné s celým interiérem. Dle mého obydlí tak nějak změkčují.

Květiny. Bez květin by byl dům takový chladný. Přeci jen je to živý kousek přírody, který můžeme mít stále u sebe. Zelené nebo kvetoucí, obojí jsou hezké. Navíc nám pomáhají vytvářet čerstvý vzduch k dýchání.

Obrázky a fotografie. Stěny díky nim vypadají veseleji a zabydleně. Navíc fotografie nesou vzpomínky a naše nejbližší a vše hezké máme pořád na očích. Máme-li špatnou náladu, stačí se jen podívat a hned je lépe.

Knihy. Patří k domovu. Kouzelné příběhy, pohádky, duchovní nebo odborná literatura, kuchařky či atlasy. Na žánru nezáleží. Každá kniha je krásná a nám umožní nahlédnout do jiného světa a nastartovat fantazii.

Svíčky a aromalampa. Malý hřejivý plamínek dokáže kouzelnou atmosféru navodit velmi rychle. Většina z nás je má spojeny s vánočním obdobím a to je to nejkrásnější. Přidáme-li k tomu ještě vůni, celkový efekt bude dokonalý.