Nezařazené

Co je třeba udělat na zahradě na podzim

Každé roční období si žádá jinou péči o Vaši zahradu, v létě se kocháme rozkvetlými květy, rozkvetlým zahradním jezírkem, opalujeme se, grilujeme s přáteli, ale s nadcházejícím podzimem to neznamená, že práce na zahradě končí.
1)     Důležité je pravidelné hrabání listí, z kterého potom uděláte kompost, nejvhodnější místo pro kompost je v polostínu, pod nějakým stromem, pozor, do kompostu patří jen organický odpad, jako např. zbytky zeleniny, právě listí apod. Říkáte si, k čemu je dobrý kompost, pokud se zahradničením teprve letošní rok začínáte? Kompost oceníovocné stromy, trávník, okrasné keře i květiny. Prospívá například okurkám, cuketám nebo dýni – tyto rostliny se někdy pěstují přímo ve zrajícím kompostu. Kompost může přispět k rozvoji a rozkvětu většiny rostlin v bytě, na zahradě, na dvorku či terase, na balkoně a za okny.
podzimní dobrota
2)     Po sklizení veškeré zeleniny nezapomeňte zrýt všechny záhony, a připravit je tak na příští sezónu, a také je musíte zbavit veškerého plevele.
3)     Právě na podzim je vhodný čas na vysazování ovocných stromů a také růží, na podzim si vysaďte také cibuloviny.
4)     Pokud máte založenou skalku, ta nepotřebuje před zimou zvláštní péči, samozřejmostí je ovšem také ji zbavit veškerého plevele.
barvy podzimu
5)     Důležité je také ještě na podzim sekat trávník, pokud možno ho sekejte do příchodu prvních mrazíků.
6)     Máte zahradní jezírko? Ze zahradního jezírka byste měli také odstraňovat postupně spadané listí a odumřelé části rostlin, všechny rostlinné zbytky totiž zvyšují možnost tvorby řas.
Pokud máte na zahradě zapuštěný bazén, také se o něj musíte postarat, aby Vám sloužil nejen další léto, ale ještě řadu let, nejlepší je informovat se o údržbě ve firmě, která Vám bazén budovala, nebo si najít dostupné informace na internetu, nedejte na rady sousedů, kteří mají nafukovací bazén, který na podzim přikryjí plachtou, a v zimě ho uklidí.