Nezařazené

Krav maga

Bojové sporty jsou pro někoho brutální, pro někoho zase představují velkou inspiraci. Muži mají o bojové sporty velký zájem a je to jejich velké hobby a to od období dětského až do pozdní dospělosti. Netýká se to ovšem jen mužského pohlaví, ale také ženského pohlaví. Ženy mají o bojové sporty stále větší zájem a sotva lze proti tomu cokoli namítat. Dívka, která se věnuje aktivně třeba karate se snáze ubrání, když ji v noci někdo napadne. To samozřejmě není ten hlavní důvod, proč jsou bojové sporty atraktivní i pro ženy, ale je to nepochybně velká výhoda.
sebeobrana muže
Pro muže mají bojové sporty mimořádný význam. Dalo by se říci až iniciační význam. Bojový sport totiž primárně není vůbec o násilí, je to především o schopnosti obrany a o celé řadě dovedností. Bojové sporty jsou o filozofii, vnitřním rozvoji a disciplíně. Proto je velmi vhodné mladé lidi v tomto podporovat. Například dětem, které trpí poruchou pozornosti v kombinaci s hyperaktivitou známé jako ADHD jsou vysloveně doporučované bojové sporty jako judo a podobně.
trénink sebeobrany 

Bojové sporty

V současné době je skutečně z čeho vybírat, pojďme si některé bojové sporty vyjmenovat
1.      Judo
2.      Karate
3.      Aikidó
4.      Taekwondo
5.      Jiu-Jitsu
6.      Thaibox
7.      Capoeira
8.      Krav Maga
Zkusme se zastavit u posledního moderního bojového umění, které si u nás teprve pomalu razí cestu. Jedná se o systém sebeobrany, který používají všechny složky izraelských ozbrojených sil, zpravodajské služby Mosad, americké CIA, FBI, francouzská elitní jednotka GIGN, belgická armáda a další.
tělo sportovce
Jedná se o praktickou sebeobranu, která využívá přirozených reflexů člověka. Jedná se o tvrdý boj, který se liší od jiných bojových umění například v tom, že vychází z reality a není formální a rituálně orientovaný jako jiné bojové sporty. Většina bojových umění vychází z toho, že vlastně nejsou primárně určených k boji, ale k exhibici, k zápasu, Krav Maga má primárně sebeobrannou funkci a učí se vypořádávat se stresem a krizovými situacemi.