Produkty

Byty družstva


Výběr bydlení

Výběr bydlení řeší řada lidí i několikrát za život, přičemž je potřeba si vybrat dobře, protože doma trávíme spoustou hodin. Výběru bychom proto měli věnovat dostatek času, abychom našli tu nejlepší variantu. Jako první je rozhodující lokalita, protože daleké dojíždění do práce žere dost času a pokud máme třeba děti, tak ty budou muset chodit někam do školy. Je tedy výhodné mít vše potřebné co nejblíže. Dále rozhoduje velikost a počet místností, protože každý chce mít nějaké to soukromí a především prostor pro práci.

panelové domy

Zase platí, že s dětmi musíme mít alespoň jednu místnost navíc, aby měli svůj pokoj. Rozhodně musíme hledět na technický stav, protože zejména takový starší rodinný dům může na opravách spolykat rozhodně spoustu financí. A právě finance jsou při pořizování bydlení velmi důležitým aspektem ať už se jedná o pronájem či koupi. Právě bydlení a náklady okolo něj ukrojí z vydělaných peněz dost velkou část.

Majetek družstva

Pokud při prohlížení nabídek narazíte na nějakou s dost nízkou cenou, tak se klidně může jednat o družstevní byt. Mnohdy to funguje tak, že koupíme jistou část bytu nebo spíš podílu v družstvu a následně se doplácí pomocí nájemného, které je nižší než to běžné. Je to rozhodně zajímavá nabídka.

moderní bydlení

Nepatří sice mezi nejčastější formy bydlení, ovšem řada lidí ji využívá a jsou plně spokojení. Musíme zde také počítat i nadále s placením jisté částky, protože tyto peníze jdou třeba do fondu oprav. Jestli po splácení celé částky na začátku a následném splácení přejde bytová jednotka do osobního vlastnictví je individuální, ale počítejte s tím, že na řadě místech to možné není. Třeba bytová družstva Brno Homepartner.cz jdou jsou dost zastoupená, takže Vaše další bydlení může být realizováno právě díky nim. Zároveň se stanete členem, který se může účastnit schůzí bytového družstva a mít zde právě jeden hlas, takže můžete řadu věcí ovlivnit.