Produkty

Bezpečně k zákazníkovi

Každý výrobek, který jde do obchodu k zákazníkovi, má nějaký obal. Může to být jen papírový nebo plastový sáček, nebo to bude pevná kartonová krabice, která bude vystlána pěnovkou, ale máloco koupíte bez obalu. Z toho plyne, že obalové hospodářství je součástí každé větší firmy. Protože i to, co nemá svůj obal, se musí nějak do obchodu přepravit. A to budete v krabicích, přepravkách nebo v kontejnerech. A hodně bude záležet na tom, jak dlouhou cestu bude muset výrobek urazit, než si jej budete moct koupit. Na ty nejdelší přepravní trasy, a hlavně ty zámořské, jsou jednoznačně nejvýhodnější kontejnery.

kontejnery

Mají standardizované rozměry a tak je snadné je překládat z lodi na kamion, nebo z kamionu na vlak. Kdo by neznal neskutečně vysoké hory ze stohovatelných kontejnerů v přístavech. Ony standardizované rozměry jsou výhodné nejen pro přepravce, ale i pro samotné výrobce, protože nemusí složitě objednávat přepravu, rozměry jsou předem dané. A také kontejnerové lodi mají přesně určené rozložení kontejnerů na lodi a tak se přesně ví, kolik kontejnerů se na loď vejde. Pokud necháváte své výrobky převážet v kontejnerech často, je pro vás výhodnější, než si kontejnery stále půjčovat, nechat si kontejner vyrobit.

kontejner

Výroba kontejnerů je náplní práce třeba pro firmu Schoellerallibert. Vnější rozměry kontejneru jsou dané, ale pokud by se vám hodily uvnitř kontejneru přepážky nebo něco jiného, speciálního, tak proč nevyužít přímo tohoto výrobce a nenechat si vyrobit kontejnery tzv. na míru. Přeprava každého výrobku musí být spolehlivá v tom smyslu, že výrobek se nesmí poškodit. Pokud vezmeme v úvahu lodní dopravu, může být přeprava na rozbouřeném moři velmi nebezpečná jak pro posádku tak pro samotný náklad. Pečlivým zabalením do kontejneru a vystláním jak polystyrénem, tak i nejrůznějšími jinými výplněmi, zabráníte poškození vašich výrobků.