Zvířata

Zhubnout bez jo-jo efektu lze hravě a zdravě


Také si lámete hlavu nad tím, jak zhubnout, ale bez jo-jo efektu? Už jste vyzkoušeli tolik diet, ale nechtěné kilogramy se vrátily zpět. A vy zoufale potřebujete zhubnout, necítíte se totiž vůbec dobře a cítíte, že s nadbytečnými kilogramy vám bude stále hůř.
Vyzkoušejte proteinovou dietu, jinak zvanou ketodieta či bílkovinová dieta. S ní zhubnete rychle, zdravě a bez jo-jo efektu. Je však zapotřebí dodržet pár jednoduchých kroků, aby účinek byl maximální a hlavně trvalý.

pečivo, vejce, ryba, avokádo, salát

Chcete-li zhubnout trvale, musíte se zbavit pouze tukových zásob, ne svalové hmoty a tato dieta to umí zařídit. Využívá stavu zvaného ketóza. Nelekejte se, jde o přirozený biologický stav, který však nastává pouze za určitých okolností, které ale běžně nedokážeme zařídit. Je totiž nutné dodat tělu maximum proteinů, ale také maximálně eliminovat sacharidy a tuky.

Na čas vyzkoušíte i speciální stravu

Strava pro tuto dietu je tak velmi náročná na přípravu a je tedy mnohem efektivnější využívat speciální přípravky podle pokynů. Nejde o nic škodlivého, žádný strach. Vybírat můžete z opravdu velkého množství možností, nebudete strádat ani hlady, ale ani chuťově.

Rozhodnete-li se pro proteinovou dietu, čekají vás celkem tři fáze. Jejich celková délka i skladba jídel během nich závisí na mnoha okolnostech, například na vašem věku, hmotnosti či pohlaví. Jde o následující fáze:
1. fáze – přechod z běžné stravy na speciální potraviny a váhová redukce
2. fáze stabilizace stavu a změn
3. fáze fixace stavu a pomalý návrat k normálním potravinám

Popisovat tu do detailu celou dietu a všechna pravidla nelze, v klidu si vše ale můžete projít a poté se rozhodnout, zda do toho půjdete. Jak ale jednou začnete, určitě se nevzdávejte po první fázi, ale dokončete celý program, stojí to za to.

břicho, metr, hubnutí