Nezařazené

ÚKLID BEZ CHEMIE!

Hlavní přírodní ingredience, které vám při úklidu domácnosti rozhodně nesmí chybět!
ZÁZRAKY S CITRONEM
·         Chystáte se právě na úklid své koupelny? V tom případě určitě nezapomeňte na citron. Stačí ho rozpůlit a pak potřít zaschlé nepříjemné skvrny na vaně či umyvadle. Špína pak půjde dolů mnohem rychleji a účinněji!
·         Citronová voda pomůže skvěle i v boji s vodním kamenem i jinými usazeninami a pachy! Stačí vymačkat půl citronu, zalít vodou a krátce povařit. Pak necháme roztok v daném místě působit přibližně půl hodiny. Lze aplikovat nejen v konvicích, ale i v kávovaru nebo v myčce na nádobí.
·         S citronem budou bělejší i vaše záclony a ubrusy. Stačí je přes noc namočit ve vodě s jemnými citronovými plátky.
rozkrojený citron
OCET UMÍ VŠECHNO
·         Lámete si hlavu s tím, jak vyčistit nevzhledné skvrny na vašem drahém nerezovém nádobí? Stačí použít pár kapek octa a vyleštit starou flanelovou košilí.
·         Ucpané a nepříjemně zapáchající dřezy a odpady vyčistí účinně a hlavně bez chemie kombinace octa s trochou prášku do pečiva. Stačí rozmíchat tři sáčky v horké octové vodě a nechat pár minut působit.
·         Ocetse skvěle hodí také jako pomocník při běžném mytí a vytírání podlahy. Místo čisticího přípravku zkuste do vody jednoduše přidat pár kapek obyčejného a levného octa.
hrubá sůl
ZUBNÍ PASTA NEJEN NA ZUBY

·         Může se stát, že při žehlení vznikne na žehličce připálenina, která by mohla znehodnotit žehlené oblečení. Naneste trochu pasty na žehlicí plochu a jemně vyleštěte hadříkem.
·         Zubní pasta vyčistí i skvrny od inkoustu! Stačí ji nanést na zašpiněné místo a nechat působit 24 hodin. Platí to i pro sedačky nebo koberce, tam však postačí jen pár minut.
·         Zápachu v termosce nebo starém hrnci se zbavíte, napustíte-li do něj na chvíli horkou vodu s trochou zubní pasty. •
SŮL NAD ZLATO
·         Sůl je velmi účinná v boji proti mastnotě. Před umytím ji můžete nanést na mastné talíře, hrnce i pánve a hodí se dokonce i pro čištění zašlé trouby. Sůl do sebe mastné skvrny dokonale absorbuje, pak ji stačí odstranit a postižené místo otřít vlhkým hadříkem.
·         I váš zašlý koberec může být zase jako nový! Stačí ho rovnoměrně zasypat solí, den dva zašlapávat a nechat solný zázrak působit. Poté sůl z koberce vytřepte nebo vyluxujte.