Zdraví

Točité schody v domě na okrasu i pro zdraví

Ozdoba bytu

Je velmi pravděpodobné, že vaši přátelé na návštěvě poté, co spatří nově instalované točité schodiště, jej nepřehlédnou. Zvolíte-li vhodnou koncepci, která dobře koresponduje s ostatními prvky v bytě, máte jednoznačně před sebou řešení zajímavé, vkusné, esteticky působivé a možná pro někoho i inspirující. Stává se, že co se nám líbí někde jinde, zatoužíme mít doma i my, a třeba v trochu odlišné podobě, což u točitých schodišť není problém. Lze je vystavět prakticky kdekoli, v kterékoli části interiéru, a vystačíte s velmi omezeným prostorem.

kamenné točité schody

Točitá schodiště lze montovat i na zahradě pro lepší dostupnost vysokých teras a samozřejmě je mít i jako vstupní portál ze zadního traktu domu, případně u vícegeneračních objektů pro vstup do samostatného bytu v podkroví či v prvním patře.

ocelové točité schody

Terapeutická pomůcka

Točité schody kmdesign.cz mohou posloužit i tímto způsobem, který se zdá sice poněkud neobvyklý, ale své opodstatnění ve fyzioterapii má. Pravděpodobně vám neuniklo pozornosti, že se již řadu let prodávají trekingové turistické hole, jsou perfektní pomůckou pro seniory a kohokoli jiného, kdo chce svůj krok v terénu zpevnit a využít lepší manévrovatelnosti mezi kameny, na kluzkém terénu, v prudkém svahu atp. Chůze je totiž jedním z nejúčinnějších prostředků, jak si udržet dobrou kondici i ve vysokém věku, a mnozí odborníci vám potvrdí, že k těm nejúčinnějším prostředkům patří i schody.

Kdo chodí pravidelně po schodech, prodlužuje si a zkvalitňuje život, a to docela nenápadně. Točité schody jsou pro tyto účely ještě lepší, neboť zužující se schodnice nás nutí přizpůsobit chůzi nestejnoměrné ploše a více zaměstnávat ve stoji na špičkách lýtkové svaly a svalstvo chodidel. Tím dochází i k lepšímu prokrvení dolních končetin, k lepšímu proudění lymfy v těle a k lepšímu fungování naší imunity a nervového systému.