Produkty

Proč je plastový bazén tak často používán?


Vzhledem k velkému rozšíření bazénů není divu, že jich najdeme mnoho nejrůznějších typů, ať už je rozdělujeme podle tvaru, velikosti či materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Je pak jasné, že některé z nich pak získaly větší popularitu než jiné.

Pokud jde o materiál, pak u těch klasických zahradních hraje jasný prim plastový bazén https://www.bazenygluc.cz/. Přitom není ani zdaleka jediný, který lze použít. Známe například ty betonové nebo ty obložené dlaždičkami. Avšak ačkoliv ty jsou běžné v plaveckých halách, na zahradách je v podstatě nevidíme. Důvodem je kombinace hned několika faktorů.

dlážděný bazén

V první řadě je to cena. Je jasné, že většina lidí bude chtít tu nejlevnější možnou variantu, zvláště v dnešní době, kdy je ekonomika prakticky na celém světě značně nestabilní. Proč tedy neušetřit i na bazénu, když už jej chceme mít?

Další věcí, kterou je potřeba zvážit, je i údržba. Ta je právě u plastu zdaleka nejlehčí. U dlážděných typů se mohou objevit plísně ve spárách, neboť ty se mnohem hůře čistí. Beton se zase může drolit, zvláště pokud necháme bazén částečně napuštěný přes zimu. Navíc je u něj nutný pravidelný nátěr, což je další čas a peníze, které je potřeba obětovat.

plastový bazén

Je tedy jasné, že v současnosti je plast pro většinu lidí tím zdaleka nejlepším řešením. Samozřejmě záleží na tom, kolik jsme ochotni tomu obětovat, a to jak času, tak peněz. Je totiž pravdou, že i montáž samotná je u plastu zdaleka nejrychlejší a nejsnazší.

Než si tedy vybereme, je dobré se informovat o vlastnostech všech možných typů, stejně jako jejich výhodách a nevýhodách. Tak si budeme moci zvolit takový, který bude nejlépe odpovídat našim potřebám a požadavkům.

Samozřejmě to nemusí být jednoduché rozhodování. Není tedy na škodu nechat si poradit odborníkem, pokud si nejste jisti. Stačí mu sdělit vaše požadavky, a on vám navrhne takový, který by pro vás byl podle jeho názoru nejlepší. Vy pak uvidíte, zda se vám bude jeho návrh líbit.