Zdraví

Pár pravidel pro účelné zařízení kanceláře

Stejně jako existují pravidla, kterými se řídí bytoví architekti a designeři, při zařízení vaší domácnosti, existují i pravidla pro zařízení kancelářských prostor.

Neznamená to však, že by musely kancelářské prostory působit strohým dojmem!Základem je, vybrat si nábytek z jedné nábytkové řady, aby celek působil vkusně a kompaktně. Jednotlivé kusy musí vzájemně ladit. Rovněž je vhodné, doplnit čistě pracovní prostor i odpočinkovou a neformální zónou v podobě sedací soupravy a konferenčního stolu. V takovém neformálním místě je mnohem vhodnější přijímat návštěvy a jednat s obchodními partnery. Dostatek úložných prostor nechte vyhrazených i čistě pro osobní věci vašich zaměstnanců. Je důležité, aby měli dostatečně prostorné skříňky pro ukládání svého šatstva, které je objemné především v zimních měsících. Dalším důležitým zařízením v kanceláři je i rychlovarná konvice, případně kávovar a lednice. Při výběru nábytku tedy musíte pamatovat i na to, abyste vybrali vhodné kusy, které poslouží v prostoru malé kuchyňky.

Pokud vám to prostorové dispozice kanceláří dovolí, volte raději větší pracovní stoly, jelikož málo místa na pracovní ploše je velmi častým problémem. Velmi dobrým řešením je rohový kancelářský stůl, jelikož umožní vašim zaměstnancům mít vše na dosah ruky a přesto na jedné jeho části zbývá dostatek místa pro pracovní úkony.
Při výběru nábytku se řiďte raději jednoduchostí, a pokud se obáváte o strohý vzhled, vezměte na pomoc doplňky. Ty už můžete zvolit ve výrazných barvách. Výbornou službu vám odvedou nejrůznější obrazy na stěnách a především pokojové květiny ve vkusných keramických květináčích. Pro vytvoření útulné atmosféry sáhněte po barevných polštářích, které umístíte na sedací soupravu a křesla pro hosty. A máte hotovo!