Zdraví

Nejdřív se zamyslete, posléze konejte

Tak stále nevíte? Váháte? Jste na půl cesty ke konečnému rozhodnutí? Bádáte nad tím, zda se Vám vyplatí vlastnit elektronický podpis, nebo nevlastnit? Vyplatí se Vám investice do této služby?

To je v pořádku. Jen přemýšlejte, abyste později svého rozhodnutí nelitoval. Bylo by smutné, kdybyste se hrnul do všeho nového a hned byste si to pořídil, bez ohledu na to, zda se Vám taková investice vyplatí, nebo ne!Co je Vaším největším problémem s dokumentací? Čas! To je u podnikatelů opravdu největší kámen úrazu. Hodiny strávené nad úředními záležitostmi, to je opravdu časově náročné! Stále přemítáte o tom, jak jej nastavit, abyste mohl přiměřeně trávit svůj čas i s rodinou, která Vás pomalu nezná.

· Trápí Vás fronty na finančním úřadu, kterých jste součástí?
· Musíte pořád někde na úřadech čekat, až na Vás přijde řada?
Jednou je to

· zdravotní pojišťovna,
· podruhé odbor sociálních věcí,
· nebo i jednoduchá žádost o dotaci z EU,
· možná komunikujete i s celní správou,
· určitě přiznáváte daň z příjmů, silniční daň, nebo DPH,
· a jistě mnoho dalších úřadů spadá do Vašich nutných konverzací.

To všechno musíte písemně zpracovat, podepsat vlastní rukou a odnést na příslušný odbor.

Věříte, že s elektronickým podpisem běh věcí usnadníte? Že ušetříte dost času, který je pro Vás tak vzácný?Nevěříte? To tedy klidně můžete. Vezměte si, např. přiznání k dani. Podepíšete digitálně, a to dokonce i z pohodlí domova, nebo před odchodem domů, a máte klid. Nemusíte se vláčet někam na úřad do fronty, v níž trávíte tolik svého drahocenného času!

Když se tedy nyní zamýšlíte nad tím, zda je zřízení elektronického podpisu vážně dobrá investice, musíte uznat, že Vaše misky vah se naklánějí na stranu pro.
Je to jen malý zásah do Vašeho počítače se softwarem, který Vám přinese jen užitek! Nic tím určitě nezkazíte, tomu věřte!