Nezařazené

Nakupování z Číny

V posledních letech se roztrhl pytel a na portálech prodávajících zboží z Číny nakupuje čím dál více lidí. Nakupování se stalo poměrně jednoduchým, a pokud budete dodržovat pravidla bezpečných plateb, pak bude i bezpečné.

dopis s mašličkou

Pravidla nakupování z Číny

 Pokud jste se rozhodli nakupovat zboží z Číny přes jeden z portálů, je dobré dodržovat pravidla, která vám aspoň částečně pomohou ochránit vaše peníze. V první řadě si proklepněte daný portál. Jsou portály, které jsou velice známé a profláklé, ty jsou většinou bezpečné. Jakmile si vyberete zboží, podívejte se na takzvaný feedback, tam se dozvíte, co na zboží říkají zákazníci, kteří jej již obdrželi. Doporučujeme nekupovat zboží, které tohle hodnocení nemá, často se jedná o novinky, které nejsou vyzkoušené a těžko říct co by vám přišlo. Nikdy nezadávejte trvale údaje k vaší kartě, vždy je vyplňte až při placení objednávky. Množí se totiž podvody právě s účty na těchto portálech.

České přeprodávající eshopy

V České republice se rozmohl nešvar, vznikají Ezopy, které přeprodávají zboží z Číny ovšem za mnohem vyšší ceny, než jsou právě přímo od prodejců. Přeplatit můžete i 100% ceny. Na tyto eshopy se v poslední době zaměřila i Česká obchodní inspekce.
hromada beden

Když balíček nepřijde

Objednali jste si z Číny balíček a nepřišel? Většina serverů vám vrátí peníze, pokud udáte, že vám balíček nepřišel. Majitelé obchodů jsou na to zvyklí, především proto, že objem zakázek je opravdu velký. Pokud nejste spokojeni s kvalitou zakázky, pak kontaktujte přímo prodejce za pomocí zprávy a domluvte se přímo s ním, pokud to jde. Pokud se to nepovede, můžete opět otevřít spor přes server, kde prodejce prodává své zboží a řešit to přímo s nimi. Se spoustou prodejců se domluvit dá, ale jsou i takoví, kteří nekomunikují a je opravdu potřeba otevřít spor.

Nemusíte se bát nakupování z Číny, ale měli byste vědět, že zboží není zrovna kvalitní a jeho výroba není zrovna ekologická.