Nezařazené

Na scénu přichází lumbersexuál

Naše babičky to asi měly v mnohém jednodušší. Pokud si chtěly najít muže, tak mohly volit mezi tím, který pracoval hlavou a tím, který se živil rukama. Pak byla ještě jedna možnost – narazit na bohatého milionáře a zažít chvíli, které se říká – „jak chudá dívka ke štěstí přišla“. Ale to se v reálném životě nestávalo, to se odehrávalo především na filmovém plátně.
dřevorubec a sekera
·        V jednom ohledu měla babička možnost pouze jedinou.
o   Musela si vzít heterosexuála.
V tom měla jistě jasno. Představte si, jaké zmatky bychom jí nadělaly v hlavě otázkou, jestli si nechce vybrat metrosexuála, spornosexuála nebo raději lumbersexuála. Myslím, že by se zalekla a raději zůstala starou pannou. Kdo je vlastně lumbersexuál? Řekla bych, že je to nový druh muže, který nahrazuje zmíněného metrosexuála. On z něho vlastně vychází.
–         Dalo by se říci, že je to napůl horal a napůl metrosexuál.

Zvyšování sebevědomí

Podle některých názorů chce lumbersexuál v podstatě upozornit na zženštilé chování metrosexuála.
·        Je to muž, který chce vypadat jako dřevorubec, ale vonět jako diplomat.
Pokud tedy potkáte muže, který se bude tvářit jako dřevorubec, tak ho podrobte bližšímu zkoumání.
přednášející muž
1.      Podejte si ruce– tímto přátelským gestem spolehlivě zjistíte, v jakém stavu jsou jeho dlaně. Pokud mačkáte změklou houbu, pak víte, co je zač.
2.      Prohlédněte si jeho tvář– tváře mužů, kteří se živí prací v lese, jsou ošlehané přírodními živly a zjizvené po drobných úrazech.
3.      Pozvěte ho na kávu– jestliže Vás požádá o latte nebo jinou zženštilost, pak je jasné, že je to z jeho strany jen hra na chlapáka.
Proč to dělají? Podle některých odborníků si takový mladý muž příliš nevěří a chce tedy tímto způsobem dát na odiv svou mužnost. Chce vypadat jako dřevorubec, chce tím ženám i sobě imponovat, ale pak se rád vrátí do pohodlí své kanceláře. Je to tedy jen póza?