Domov

Kvalitní voda je důležitá

Pití vody je jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou by každý z nás neměl zapomínat. Dospělý člověk by měl standardně vypít každý den minimálně 2 litry vody. Pokud nedáte dopustit na limonády, džusy nebo jiné sladké pití, zaděláváte si na spoustu zdravotních problémů. Můžete mít oslabený imunitní systém, k tomu se přidá únava a neskutečná bolest hlavy. Kvalitní voda navíc neobsahuje přebytečné cukry, kterých je v džusu požehnaně. Pak už je jen na Vás, jestli zvolit kohoutkovou vodu nebo balenou. Ať už se rozhodne tak či tak, je to na Vás – hlavně že budete dodržovat pitný režim, protože.
dítě s láhví
Kohoutkovou vodu si můžete doma vyčistit i Vy
Vody se z kohoutku se nemusíte nijak vyhýbat, je zaručeně zdravotně nezávadná. Její kvalita je přísně hlídaná, aby splňovala veškeré předepsané podmínky. Můžete si natočit džbánek čisté vody a přidat do ní citron, limetku anebo mátu. Voda Vám tak bude více chutnat a hned jí vypijete víc. Pokud byste rádi vodu přece jenom vyčistili ještě jednou, stačí si pořídit filtrační konvici. Ta zbaví vodu nepříjemného chloru a těžkých kovů. Tento způsob Vás finančně nezatíží, konvice se pohybují cenově od 300 Kč výše. K použití je však nutné kupovat i filtry, které je nutné jednou za měsíc vyměnit.
dívka při pití
Jak vybrat kvalitní balenou vodu?
Možná Vás to překvapí, ale i balené vody mají různé jakosti, a ne všechny prospívají našemu zdraví. Prvním ukazatelem je samozřejmě cena, ale hlavní kritérium, podle kterého byste měli vybírat jsou informace na obalu. Měla by zde být uvedena lokalita, ze které voda pochází, její složení, zdroj a také doporučení k jejímu uchovávání.
voda z láhve
Také by zde měla být uvedena jakákoliv úprava, kterou voda prošla. Nejkvalitnější jsou beze sporu vody kojenecké, které nesmí obsahovat žádné nežádoucí látky ani minerály. Příště až budete v obchodě si dejte pozor, abyste nekupovali jen předraženou kohoutkovou voda s krásným obalem, ale raději si vyberte vodu kvalitní.