Nezařazené

Internetové kontakty

Často si můžete říkat, jak se vlastně někdo dostal k vašemu číslu nebo k vašemu emailu. Pokud pracujete v nějaké organizaci, neziskovce nebo třeba jste jenom zapojeni na nějaké funkci ve sportovním klubu, tak pravděpodobně někde na internetu naleznete i kontakt na vaši osobu. Můžete být klidně jenom trenér, ale to vůbec nehraje roli. Samozřejmě, je mnohem dostupnější kontakt na člověka, který se živí jako kontaktní osoba pro různé společnosti, než na Pepu z Horní-Dolní, který pracuje někde v továrně. Ale i to jde velice jednoduše získat a ani se nemusíte příliš snažit.
 telefon v ruce
1)      Sociální sítě
Sociální sítě na vás prozradí mnohé, kdo jste, co děláte, kde jste, co fotíte, jak vypadáte, jaký máte vkus, co sledujete, co plánujete a především – vaše kontaktní údaje. Ať už je to email nebo telefon, spousta lidí jej má uvedený na svém profilu nebo někde po rozkliknutí „informací“. Jedná se vcelku o jednoduchý trik, jak z člověka dostat tyto údaje. Všechno, co zadáváte někam na internet, se tam také uloží.
 
2)      Fóra, zájmové stránky apod.
Většinou i tady najdete nějaký kontakt na danou osobu. Většina registrací funguje na bázi nějaké emailové adresy, kterou někde zadat musíte. Pravděpodobně po rozkliknutí vašeho profilu se objeví i vaše emailová adresa. To, že si založíte nějakou „falešnou“, to nikoho zrovna moc netíží. Samozřejmě ta pravá má vyšší cenu.
kontaktujte nás
3)      Soutěže a hry
Spousta lidí zadává své osobní údaje a kontaktní údaje do nejrůznějších her a soutěží na internetu. Potom se ale nemůžete divit, že vám tolik lidí volá a chce vás nalákat na výhodné koupě nějaké hlouposti. Většina internetových soutěží, které na vás vybafnou ve formě vyskakovacích oken, jsou podvody, které akorát mají vytáhnout z lidi adresu, email, telefonní číslo apod. Nic víc tam není.
 
Hodnota vašich kontaktních údajů je vysoká, odráží se od nich celý marketing a reklama. Proto si pozorně střežte, kam vlastně vaše údaje zadáváte. Přece jen je zařízení, které používáte, tak bezpečné, jako jste vy sami.