Nezařazené

Skořice není jen koření či univerzální lék

Oblíbená je nejen pro své typické aróma. Bývá označována za kouzelnou bylinu. Méně známé je využití a účinnost skořice v kosmetice.
Pravdou je, že skořice je užívána v přírodní medicíně odedávna. Prokazatelně příznivě působí na organismus. Nejen díky krásné vůni, ale zejména pro pozitivní účinky bývá skořice přidávána především do tělové kosmetiky.

skořice
 
 
Skořice v péči o tělo
 
V péči o tělo zaujímá skořice četné využití. Díky schopnosti skořice regenerovat tkáně, pozitivně urychlit metabolismus buněk i látkovou výměnu, je tak neustále stoupající na popularitě. K dostání je značné množství masážních i vonných olejů, mýdel, různých peelingů obsahující skořici. Skořice je rovněž účinná v krémech sloužících k pomoci při bolestech svalů, při křečích či k řádnému prohřátí a regeneraci pokožky. Skořice obsahuje silice, jež tlumí bolest. Je tak adekvátní využití při potlačení v rámci bolestivosti a při problémech s klouby.
 
 
Skočice jako bojovník proti celulitidě
 
Nejznámější je využití a působnost skořice v boji s celulitidou. Osvědčené a nejvíce efektivní jsou skořicové zábaly. Je možno si je dopřát jak v kosmetických či wellness salonech, tak rovněž i v rámci domácí péče. Nejen že zábaly jsou velmi příjemné s půvabnou vůní, typickou pro skořici, jsou zejména blahodárně působící na pokožku. Po absolvování procedury je pokožka těla mnohem více hladší a pružnější. Skořice je zdárným likvidátorem celulitidy.

koření
 
Možnosti využití skořice
 
Skořice je přínosná pro své antioxidační účinky, včetně prokrvení pokožky. Díky dezinfekčním vlivům působí hojivým účinkem v případě problematické pleti s akné, rovněž při kožních problémech. Z tohoto důvodu je často součástí nejen domácích pleťových masek či tělových zábalů. Skořici však lze nalézt i v mnoha jiných produktech, jako například v deodorantech, v zubních pastách či v ústních vodách. Skořici lze použít i v rámci dosažení krásných plných rtů. Stačí trocha vazelíny smíchat se skořicí, nanést na rty. Nechat chvíli působit a poté smýt. Výsledek bude překvapující.