Zdraví

Na řadu po starých Edisonovkách přišlo LED osvětlení

Na trhu se totiž objevily úsporné světelné zdroje, které svými novými moderními technologiemi výrazně trumfly klasická Edisonova svítidla.
Náhrada přišla díky mnohem úspornějším LED žárovkám E14, které mají menší závit a hodí se tedy, jak do klasických lamp, starých lustrů, stejně tak i do bodových světel, které mají velký okruh stálých uživatelů. Vyberte si tedy na trhu od známých výrobců přesně ty, které zapadnou paticemi přesně do vašich svítidel.

Mají úsporná světla také různé tvary a možnost teploty svícení?


To záleží vždy na vás a na vašem výběru. Můžete si vybrat, jakýkoliv tvar budete potřebovat, tedy od podlouhlých, přes oblejší, svíčkové i trychtýřovité. Záleží, kam je chcete v domácnosti našroubovat. Menší závit u LED žárovky E14 vám umožní je použít tam, kde je konečné světlo menších rozměrů. Hodí se tedy dobře i do stropních bodovek. Kombinovat podle nálady můžete také teplotu osvětlení, která bude dolaďovat vaši rodinnou pohodu.

Mohou LED žárovky E14svítit i nepřetržitě? Nepřehřívají se?


Nejen, že je ideální, když svítí hodně často nebo stále, ale opravdu se tím vůbec nepřehřívají. Navíc vám ušetří až 90% energie tím, že funguje na principu hořícího plynu uvnitř trubičky, nikoli na klasickém vláknu, které musí žhavit po celou dobu, co svítí. Nové technologicky propracovanější osvětlení tedy potřebuje na nastartování pouze startér, který po zažehnutí plynu už nemusí dál žhavit a tím také šetří elektrickou energii. Má totiž jen momentální příkon, ale stálý výkon bez další energie. Můžete tedy bez obav o peněženku svítit stále. Jediné, co nemají LED zdroje příliš rády, je nízká okolní teplota.

Ptáte se na životnost takových žárovek?


Budete příjemně překvapeni, když se dovíte, že je to zhruba 15 000 hodin. Výhodou je navíc nízký příkon. Výrobci mysleli na všechna hlediska, včetně ekologie a ochrany spotřebitelské peněženky.

Vyberte si ty nejlepšíLED žárovky E14 na trhu a rozhodně nebudete litovat investovaných peněz. Protože právě ty se vám na nízké spotřebě elektrické energie brzy vrátí.