Nezařazené

Kurzy společenských tanců jsou prostě top!

Mít nějakého koníčka je dnes už poměrně vzácný jev. Lidé mají spoustu práce, cítí se být vytížení a následně i hodně unavení. Věnovat se něčemu, co vám navrátí ztracenou energii však můžete i díky pohybu, který vás pro změnu naplní euforií a pozitivním myšlením.
taneční pár

Tanec jako odpočinek a forma realizace

Přihlásit se do kurzů společenských tanců můžete v každém věku. Nemusíte se tancování věnovat každý den, rozšiřte si ale své obzory a naučte se díky tanci novým pohybům. Tanec totiž využijete při každé společenské události a není na škodu vědět, jak se správně hýbat. Navíc si vyčistíte hlavu a dáte svému životu pestřejší rozměr. Bude to vaše aktivita, díky které ukážete, co ve vás je.

Výběr je široký, tak na co se zaměřit?

Výuka společenských tanců dnes probíhá v každém větším městě. Tento druh tanců je pořád velice oblíbený a doslova fascinující. Pohybovat se ladně, tak, že každý váš krok je předem promyšlený a choreografie ve výsledku dokonalá, láká i zájemce starší generace. Mezi nejznámější tance patří:
·        waltz, valčík, quickstep(standardní – pomalé tance)
·        cha – cha, samba(latinskoamerické – živé a rychlé tance)
·        salsa, tango, mambo
Všechny tance mají něco do sebe a mají jiné sestavení kroků. Ovšem ve své podstatě se moc neliší, proto, když se naučíte standardní, budou se vám snadno učit pak ty rychlé.
Vybrat si můžete z kategorií skupinových tanců nebo individuální výuky. Na tento druh aktivity si můžete přivést i svého partnera/partnerku a spojit tak vaše zájmy a volný čas v něco, co později společně využijete.
nohy tanečníků

Co vše k tanci budete potřebovat?

Taneční kurzy bývají neformální, takže se nemusíte vybavit speciálními šaty, sakem nebo dokonce rukavičkami. Bylo by ovšem vhodné, abyste věnovali pozornost botám, ve kterých hodláte tančit. Tanec bývá pro chodidla náročný, a proto vyžaduje pohodlnou a pevnou obuv, která vám později nepřinese zdravotní problémy.