Nezařazené

Internetová závislost lidské populace

Určitě to všichni znáte, že se například ráno vzbudíme a pokud rychle nespěcháme za svojí prací nebo nemáme jiný plán, tak zapínáme počítač a usedáme k internetu. Jistě, vždycky si říkáme, že to bude jen na malou chvilku, ale málokdy to tak zůstane. Počítač má dnes doma už skutečně většina z nás. A pravdou je, že někdy je tato internetová „encyklopedie“ rychlým pomocníkem pro vyhledávání jakékoliv informace včetně samotné komunikace. Pro využívání není potřebná žádná speciální nauka. Nejvíce využívané jsou:
 pastelka v zubech

  • Osobní zprávy, tedy třeba emailová „korespondence“. Od známých, od přátel nebo od členů rodiny si rychle vyměňujeme různě dlouhé zprávy a bavíme se o všem možném.
  • Samotné vyhledávače, neustále něco hledáme. Ať už například důležité dopravní spojení, denní horoskop nebo zprávy. Hledáme opravdu všechno, co nás napadne, většinou přes známý vyhledávač google nebo seznam.
  • Bankovní služby, vzhledem k tomu že už nemusíme osobně na pobočky a většinu běžných bankovních požadavků vyřídíme z pohodlí domova.
  • Hry, protože nás jistým směrem odreagují a my se tak dostáváme do fáze, kdy nelze přestat. Ano jsou i typy her, které jsou logické. Bohužel i tady jde o takřka stejnou úroveň, která nás láká hrát dál nebo znovu.
  • E-shopy, nakupování přes internet je velmi populární, možná proto že je k sehnání širší sortiment a také o něco levnější než v kamenném obchodě. Nákup je navíc rychlý a vybírat můžeme skutečně cokoliv.
  • Sledování filmů, videí – to nás stojí nejvíce času. Nekonečné seriály, dlouhé filmy nebo i videoklipy se jen těžko odmítají.

 přesýpací hodiny na novinách
Na internetu strávíme opravdu tolik času, který bychom mohli využít i jiným směrem. Slyšíme o tom velmi často, internet doslova vládne světem a my neustále sedíme u počítače.
A teď zbývá jen jediné. Položit si otázku – kolik času skutečně věnujeme denně internetu…? Myslím, že mi dáte za pravdu, že je důležité se nad tím zamyslet.