Zdraví

Co je to sedací vak

Není žádným tajemstvím, že asi nejčastějším způsobem odpočinku, který nezahrnuje spánek, je někam se pohodlně usadit a dívat se na televizi nebo si číst knížku. Umožní to naší mysli relaxovat a odpočinout si od náročného pracovního dne.
stolička na sezení
Není tedy divu, že jsme vymysleli mnoho věcí, které nám umožňují co nejpohodlnější posezení. Každý si tak může vybrat, co mu vyhovuje.

Asi nejtypičtější je židle. Ta však není určena ani tak pro relaxaci, jako pro správné držení těla při sedu během práce například na počítači nebo během jídla. Není možné se tam zabořit a je poněkud tvrdší, než ostatní produkty, které budou jmenovány dále. Může být z mnoha materiálů, ač nejtypičtější je dřevo, kov či plast. Obvykle má však na sedací části i na opěradle měkkou textilní vrstvu.

Může být obyčejná nebo otočná. Ten první je obvyklý případ domácích židlí, které jsou zastrčeny u stolu. Otočné najdeme spíše v kanceláři, neboť tam je obvykle pracovní stůl rozsáhlý a často do tvaru U, a je tedy nutné, aby se pracovník mohl pohodlně otočit. Obvykle bývá i opatřena kolečky, takže je možné ji snadno posunout.fialový sedací vak

Křesla skutečně slouží relaxaci. Jsou velmi měkká a tělo se do nich prakticky zaboří. Obvykle nejsou otočná, a ani zde nenajdeme takovou různorodost materiálů. Namísto toho je tvoří textilní látka, uvnitř které je velmi silná vrstva měkké výplně, která pokrývá obvykle kovovou kostru.

Právě proto, že umožňuje zaboření člověka, není vhodná pro práci, neboť z něj není tak snadné dosáhnout na psací či jídelní stůl. Je však velmi vhodný pro večerní odpočinek u knížky či televize.

Jako poslední tu máme sedací vak. Ten představuje poměrně velkou novinku. Jedná se o vak z textilní látky, naplněný měkčí výplní, rozdrobenou na malé kousky. Příkladem mohou být malé, rozdrcené kuličky polystyrenu. Jeho výhodou je snadná tvarovatelnost a přenositelnost, nevýhodou pak to, že sedíte na zemi, takže nedosáhnete na běžně vysoký stůl.

A jaký způsob nejvíce vyhovuje vám?