Nezařazené

Sušení prádla v bytě

Je to banalita, každodenní rutina, něco, nad čím bychom nechtěli trávit moc času. Nemůžeme chodit špinaví, takže je prostě třeba pravidelně prádlo prát, sušit, žehlit… V dnešní době má snad každý automatickou pračku, která obstará praní za Vás. Je třeba do ní prádlo naskládat (nejlépe tak, aby se potom jednotlivé barvy nezapraly), nasypat, nalít nebo vhodit určitý prací prostředek, zapnout, po určité době vše vytáhnout a???A co teď?

Pokud bydlíte v domě, máte často k dispozici zahradu, kam prádlo v případě příznivého počasí pověsíte a za určitou (různě dlouhou) dobu ho ideálně suché posbíráte. V případě nepřízně počasí mají některé domy sklep nebo aspoň nějakou technickou místnost, kde je možné prádlo rozvěsit pod střechou.
Bydlíte-li v bytě, můžete mít k dispozici balkon, kam lze prádlo rozvěsit na vzduch. Ideální je, když je balkon krytý (tzv. lodžie) a v případě deště je oblečení alespoň trochu chráněno.

Ale bohužel spousta bytů balkon nemá, nebo je otevřený a bylo by nutné hlídat počasí, případně nechat vše občas zmoknout. Takže co? Rozložíte si sušák v bytě. A tady nastává jeden velký problém. V současnosti má spousta bytů i tak problém s vlhkostí a případnou plísní a tímto způsobem se do prostoru dostává další vlhkost, které se musíte (více či méně úspěšně) zbavit. Pokud se Vám to nepodaří, začnou se časem objevovat ložiska plísně, které budete jen těžko odstraňovat.

Takže se dostáváme k poslední, dnes velmi moderní, možnosti, a to jsou sušičky prádla. Ano, většina žen si chválí to, že velkou část oblečení ze sušičky není nutné již žehlit. To šetří energii, kterou spotřebuje žehlička, a hlavně tu, kterou musíte při žehlení vložit Vy sama. Na druhou stranu další elektrickou energii spotřebuje sušička a to nemluvím o znehodnocení oblečení. Samozřejmě, existují modely, které prádlo ničí více a ty, které ho ničí méně, což může být dále patrné i na ceně stroje. Ale spousta lidí zapomíná ještě na jednu věc – jsou kousky ošacení, které nemůžete dát prostě do žádné pračky a stejně je musíte usušit jinde.

A nakonec se dostáváme k poslednímu problému – kam s ní? Totiž ne všude je dost místa na samostatnou sušičku, takže nastává nutnost pořídit si pračku se sušičkou. K čemuž Vám většina výrobců řekne, že se bude vždy jednat o méně efektivní způsob sušení.

Takže, sečteno a podtrženo – ideální řešení prostě neexistuje. Snad jen pokud si můžete dovolit zaměstnat pradlenu, která veškerou práci provede mimo Váš domov. Je jen na každém z nás, aby zvážil svoje možnosti a priority a zvolil si svoji vlastní cestu.